prywatny gabinet lekarski

Prywatny Gabinet Lekarski
Łódź, ul. Julianowska 7A

lek. Adam Grzywiński
tel. 609 952 940


Badania kierowców - wymiana prawa jazdy i do profilu kandydata na kierowcę - przed kursem w autoszkoleJestem lekarzem uprawnionym do wykonywania badań:

  • u kandydatów na kierowców, na prawo jazdy kategorii „amatorskich” - A, A1, A2, AM, B, B1, B+E, T, koniecznych do wyrobienia PKK, czyli profilu kandydata na kierowcę w Wydziale Komunikacji,
  • ponownych badań kierowców ww. kategorii, którzy mają czasowe ograniczenie zawarte w prawie jazdy, wynikające ze stanu zdrowia (np. z powodu wady wzroku).

Na badanie uprzejmie proszę wziąć ze sobą dowód osobisty (jeżeli nie jest wyrobiony, paszport lub legitymację szkolną i nr PESEL) oraz, w przypadku kierowców, prawo jazdy.

lekarz uprawniony
nauka jazdy
badania kierowców

Gabinet - Łódź, ul. Julianowska 7a, w którym wykonuję badania, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, znajduje się na Bałutach w odległości ok. 10 min. jazdy samochodem do Wydziału Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów U.M.Ł. w Łodzi przy ul. Smugowej 26a i 30/32, do którego należy się udać celem złożenia wniosku.Staram się wyjść naprzeciw Państwa potrzebom i proponować szybkie, elastyczne i jak najbardziej dogodne terminy badania.
KOSZT BADANIA I ORZECZENIA:

Koszt badania reguluje ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 17 lipca 2014 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców. (Dz. U. z dnia 18 lipca 2014 r.)

§13, pkt 1 rozporządzenia określa opłatę za badanie lekarskie, która wynosi:

- 200zł.


cena badania prawo jazdy


Rozporządzenie ministra zdrowia, które weszło w życie 20 lipca 2014 roku, wprowadziło stałą, sztywną stawkę opłaty za przeprowadzenie badań w wysokości 200zł.


Wcześniej obowiązujące przepisy określały tylko maksymalne stawki za badania, uprawnieni lekarze mogli ustalać cenę samodzielnie, w efekcie czego mogły być one różne w zależności od miejsca przeprowadzenia.W przypadku chorych na cukrzycę lub padaczkę konieczne jest zgłoszenie się z kartą konsultacyjną, wypełnioną wcześniej odpowiednio przez - specjalistę diabetologa lub neurologa prowadzącego leczenie.